Czym jest paintball?

Paintball to gra polegająca na rywalizacji, jak inne sporty oparte na tej zasadzie, polega ona na działaniach mających na celu wyeliminowanie oponenta. To co sprawia że paintball jest wyjątkowy to super sprzęt którym posługuje sie gracz i olbżymia dawka adrenaliny. W skład zestawu wchodzi marker paintballowy, zbiornik ze sprężonym dwutlenkiem węgla lub powietrzem, wygodna maska z podwójną szybką oraz kulki wypełnione farbą.

Do gry potrzebni są gracze poszukujący mocnych wrażeń. By grać wystarczy nam jeden przeciwnik, przy czym górna granica ilości graczy praktycznie nie istnieje. Jedna runda może trwać kilkanaście sekund lub 24 godziny,  cel natomiast jest zawsze ten sam, wyeliminuj przeciwnika zanim on wyeliminuje Ciebie.

 

Czy paintball jest niebezpieczny? 

Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić że paintball to jednen z bezpieczniejszych sportów. Dysponujemy kilkoma sposobami zapewnienia bezpieczeństwa : maski zapewniające ochronę oczu oraz twarzy, zabezpieczenia spustu oraz lufy przed niekontrolowanym wystrzałem, limit prędkości wylotowej kulki która minimalizuje ryzyko odniesienia urazu, zasada nie strzelania do siebie z odległości mniejszej jak 6 metrów  oraz odprawa dotycząca bezpieczeństwa w trakcie zabawy. Przestrzeganie powyższych zasad maksymalizuje przyjemność z gry i niemal całkowicie eliminuje ryzyko.

 

Spoko, paintball jest bezpieczny, ale czy trafienie bardzo boli?

Adrenalina podczas gry sprawia że odczucie bólu jest znikome. Ale szczerze mówiąc zdarzają się sytuacje kiedy trafienie boli. Zależy to od tego gdzie zostaniemy trafieni, czy kulka się rozbije czy nie oraz od tego co macie na sobie. Wszystkie nasze markery strzelają poniżej dozwolonego limitu 300 fps. a przestrzeganie zasady 6 metrów sprawia że uśmiechy pozostaną na Waszych twarzach do końca rozgrywki.

 

Czy mogę nosić okulary korekcyjne w trakcie gry?

Oczywiście. Okulary mieszczą się pod maską paintballową bez problemu.

  

Z czego zrobione są kulki?

Kulki paintballowe to okrągłe żelatynowe kapsułki wypełnione nietoksyczną, biodegradowalną substancją zwaną Poli(tlenek etylenu) (z ang. Polyethylene glycol, PEG lub Polyethylene oxide, PEO) – polimer z grupy polieterów, o ogólnym wzorze H-O-[-CH2-CH2-O-]n-H. Z własnego doświadczenia możemy dodać że substancja ta jest bardzo gorzka :)


Nigdy wcześniej nie grałem, czy to oznacza że czeka mnie ostry łomot?

Doświadczenie nie jest wymagane. W przypadku uczestników o różnym stopniu zaawansowania staramy się by mniej doświadczeni gracze nie grali przeciwko starym wyjadaczom. Zależy nam na tym by czas spędzony z Mc-Paintball był jak najlepszy, by uzależnienie od adrenaliny sprawiło że do nas wrócisz!!

 

Jaką odzież powinienem/powinnam mieć na sobie?

W cenie zestawu otrzymujesz jedno lub dwuczęściowy mundur, nie ma obaw o ubranie cywilne. Polecamy wygodne sportowe obuwie, niekoniecznie najnowsze jakim dysponujesz :)

 
 Ile to kosztuje?

 Zestawy zaczynają się od 30 zł, po więcej szczegółów sprawdź naszą ofertę.

 

Dlaczego Mc-Paintball?

Ponad pięcioletnie doświadczenie z paintballem, które z ciekawości i zainteresowania przerodziło się w pasję, to olbrzymi kapitał przy organizacji imprez paintballowych.Jako współzałożyciel oraz czynny zawodnik międzyrzeckiego Klubu Sportowego Paintsquad ( www.paintsquad.pl) biorę udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Paintballowej. Gra w lidze pozwala na ciągłe podnoszenie moich umiejętności, oraz rozwijanie wszystkich aspektów związanych z paintballem. Na każdym z ponad 30 rozegranych turniejów wymagane jest od naszej drużyny respektowanie regulaminu oraz zasad bezpieczeństwa, co staram się przenieść na imprezy organizowane przez Mc-Paintball.

 

 

Ile muszę mieć lat by zagrać?

Gracz musi mieć minimum 12 lat. Od osób niepełnoletnich wymagamy oświadczenia opiekunów które można pobrać tutaj.

 

COPYRIGHT mc-paintball.pl
Projekt & cms: www.stronaonline.pl
Partnerzy serwisu: